Irıs Johansen Bir Yaz Gülüşü

10:35:00

Roman Zilah Dabala ile Daniel Seifert arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Eskiden Bestseller kitapları daha çok okuyordum. Bu da o kitaplardan biri. Ben isminden dolayı bu kitabı almıştım. Gülümsemek, yüz,insan vb. kelimeler kitabın adında yer alınca bende merak uyandırıyor. Klasik aşk hikayesi. Fakat bu kitapta Zilah'ın karanlık geçmişi de eklenince psikolojik olarak neler olacağını merak ettiğim için almıştım. 
Zilah çok genç ve güzel bir kadındır.Yıllar önce başına talihsiz bir olay gelmiştir.Fakat bu talihsiz olay sonucunda her sorunu kendi başına halletmeye çalışır.Kendini zayıf görmeyi sevmez. Geçmişinde kaçırılıp tecavüz edilip uyuşturucu verilmişti.
Yıllar sonra bir terörist grubu tarafından rehine olarak kaçırılır. Ama kendini yardım almadan kurtulabileceğini düşünür. Daniel onu kurtarmaya kararlıdır. Daniel çok yakışıklı biraz kaba önceki ilişkilerinde daha önce hiç bir kadından Zilah kadar etkilenmemiştir. Onda kendinde neyin etkilediğini düşünüp durur. Daha Zilah'ın fotoğrafına ilk baktığı andan itibaren Zilah'dan çok etkilenir ve fotoğraftaki gülüşünü bir yaz gülüşüne benzetir. 
Kurtarılma olayında Zilah da Daniel'dan etkilenmeye başlar. Bu etkileşim yakınlaşmaya kadar gider. Daha sonra ikisi bir mağarada beraber olurlar. Daniel'in da kapalı alan korkusu olması bu olayı tetikler. 
Mağaradan çıktıktan sonra Zilah'ı akrep sokar, Daniel'da onu arkadaşının evine götürür. Daniel arkadaşının evinde onu iyileştirmesine yardımcı olur. Tabi Zilah iyileşirken Daniel'da onun geçmişini öğrenir ve onu kırmamak için daha dikkatli davranmaya başlar. Zilah'ı kaybetmekten korkar. Zilah'ın da aklı karışmaya başlar. Daniel'in bir anda değişmesine anlam vermeye çalışır.
Daniel'in arkadaşı olan ev sahibi kızla konuşur ve Daniel'in için tehlikeli olduğunu söyler.
Bu adamın himayesinde bir kız vardır. Kızın adı Pandora'dır. Kız çok deli dolu ve biraz erkek gibi davranan biridir. İyi ata biner hatta Zilah'ın banyosuna kaplan yavrusu bile sokar. Pandora, Zilah'ı iyileştirmeye çalışır ve ikisi yakın arkadaş olurlar. Pandora'da evin sahibine aşıktır.
Sonunda bir gün kaçtığı terörist bunu yakalar ve Daniel son anda yetişir ve kızı kurtarır.
Bu olay sırasında Zilah, Daniel'in geçmişini bildiğini öğrenir ve kendisinin niye onun yanında tutmak istediğini sorar. Kendisini yem olarak mı kullandığını merak eder. Daniel ise bu soru karşısında sinirlenir ve hayır cevabını verir. Zilah ise ondan ne istediğini sorar. Daniel onu incittiğini düşündüğünü söyler. Zilah ise kendisini incitmediğini sadece onu sevmesini istediğini söyler. Birbirlerine aşklarını itiraf ederler. Ve en sonunda Zilah gülümser tabi bu gülüş Daniel'in en sevdiği yaz gülüşüdür...

You Might Also Like

0 yorum