Ocak Ayında Okumayı Planladığım Kitaplar (2018)

12:42:00

Artık her ay okuyacağım kitaplar hakkında sizi bilgilendirmeye karar verdim. Böylece hem okuyacağım kitapları öğrenirsiniz hem de isterseniz benimle birlikte kitap okuma etkinliği yapabiliriz. (Bahsettiğim kitaplar ile ilgili sorunuz veya etkinlik yapmak isterseniz yorum yazabilirsiniz ya da mail atabilirsiniz.)

Gelelim kitaplara:

Swami Budhananda Zihin Kontrolü: Benim bu günlerde okumaya merak saldığım konulardan biri kişisel gelişim kitapları. Bu kitapta da Hint inanışları ile zihnin nasıl kontrol edilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler içeriyor.

Osman Balcıgil Yeşil Mürekkep: Sabahattin Ali benim için çok özeldir. Okuduğum her eseri beni sarsmıştır. Bu yüzden bu kitabı okuyacağım için çok heyecanlıyım. ( 7 Ocak'ta @begusunkutuphanesi ile okuyacağız isterseniz bize katılabilirsiniz.)

Not: Sabahattin Ali'den okuduğum kitaplarının yorumlarının linkini bırakıyorum isterseniz bakabilirsiniz.

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/01/sabahattin-ali-canm-aliye-ruhum-filiz.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/06/sabahattin-ali-icimizdeki-seytan.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/11/sabahattin-ali-degirmen.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/08/sabahattin-ali-kurk-mantolu-madonna.html

Fikret Yıldırım Kendine Yabancı: Yayınevinin kitabı bana yollaması sayesinde bu kitabın varlığından haberdar oldum. Elimden geldiğince farklı tarzlarda kitap okumaya çalışıyorum. Bu kitap da yeni çıkan kitaplardan biri. Arif ve Ela'nın kesişen yollarını okuyacağız bu kitap da.

Cemal Süreya Sevda Sözleri: Cemal Süreya benim okumayı sevdiğim şairlerden biridir. Ben de elimden geldiğince okumaya çalıştığım şairlerin başında gelir. Şiire yeni başlayacaksanız size ağır gelebilir çünkü şiirlerinde bir çok imge bulunmaktadır.

Not: Cemal Süreya'dan okuduğum kitaplarının yorumlarının linkini bırakıyorum isterseniz bakabilirsiniz.

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/10/cemal-sureya-bir-krlangcn-daha-var.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/11/cemal-sureya-100-ask-siiri.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/09/cemal-sureya-uvercinka.html

Çiçek Sekban Tüfekçi Irklar Akademisi: Bir çok blog hesabında ve bookstagramda Çiçek Sekban Tüfekçi'nin kitaplarını görüp merak ediyordum. Bu kitap da bana yayınevinin bir gönderisi oldu. Fakat ben kitabı okumakta geciktiğimi düşünüyorum. Bu ay bu yüzden okuma listeme ekledim.

Silvan Alpoğuz "babam,krizler ve sen":  Okunacak kitaplarımın arasında olan bu kitabı da okumakta geciktiğimi düşünüp ekledim. Bu ay okunacaklar listesine eklemek istedim.

İskender Pala Mevlana: Mevlana'nın hayatını merak ettiğim için aldım bu kitabı. İskender Pala'nın tarih bilgisine güvenerek aldım bu kitabı.

Not: İskender Pala'dan okuduğum kitaplarının yorumlarının linkini bırakıyorum isterseniz bakabilirsiniz.Hasan Ali Toptaş Gecenin Gecesi: Hasan Ali Toptaş'ın son çıkan kitabını alalı bir ay oluyor. Ocak ayında okumak için sabırsızlanıyorum.

Not: Hasan Ali Toptaş'tan okuduğum kitaplarının yorumlarının linkini bırakıyorum isterseniz bakabilirsiniz.

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/05/hasan-ali-toptas-ben-bir-gurgen-dalym.html

Tunahan Atalay Fikrimin Çivisi Çıktı: Bir ay önce elime ulaşan bu kitabı da ocak ayı listeme ekledim. İçindeki öyküleri okumak için sabırsızlanıyorum.

André Gide Pastoral Senfoni: Nobel Edebiyat Ödülü almış olan bu kitabı uzun zamandır okumak istiyordum bu yüzden de hemen listeme ekledim.

Stefan Zweig Mecburiyet: Uzun zamandır Zweig okumadığımı fark edince hemen okunacaklara ekledim. Zweig benim için çok özeldir.

Not: Stefan Zweig'den okuduğum kitaplarının yorumlarının linkini bırakıyorum isterseniz bakabilirsiniz.

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/07/stefan-zweig-amok-kosucusu.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/06/stefen-zweig-satranc.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2017/05/stefan-zweig-bir-cokusun-oykusu.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/08/stefen-zweig-bilinmeyen-bir-kadnn.html

http://fuldenufacik.blogspot.com.tr/2016/06/stefen-zweig-bir-kadnn-hayatndan-24-saat.htmlYou Might Also Like

6 yorum

 1. Merhaba, kitapların gerçekten çok güzel görünüyor. Eğer istersen instagram üzerinden #okumacemberiolusturalim diye bir etkinliğimiz var. Her ayın ilk 15 günü 1000 sayfa hedef koyarak okuyoruz :) ayrıca kitaplarının okunduktan sonraki yorumlarını da sabırsızlıkla bekliyorum. Bu şekilde paylaşım yapmanı çok çok beğendim devamı gelir umarım :) sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba öncelikle bu güzel yorumun için ne kadar teşekkür etsem az kalır. İnstagramdaki etkinliğe katılmayı çok isterim. Her ay böyle bir plan oluşturacağım kendime umarım faydası olur. :)

   Sil
 2. Cok guzel kitaplar secmissin canim hepsini keyifle oku ❤❤yorumlarini merak ediyorum

  YanıtlaSil
 3. Güzel kitaplar seçmişsin keyifli okumalar dilerim :)

  YanıtlaSil