The Last Song (Son Şarkı)

17:08:00


Nicholas Sparks benim severek okuduğum bir yazardır. Sevgili John (Dear John) ve The Notebook benim severek okuduğum iki romantik türünde kitaplardır. Son şarkı da onun eserinden uyarlanmış bir film.

son şarkı ile ilgili görsel sonucu

Belki de beklentim yüksek olduğu için filmden çok şey bekledim bilemedim ama diğer Nicholas Sparks'ın kitaplarındaki gibi beni ağlatmadı. (Kitapları dedim ama okuduğum iki kitabın filmini de izledim. ikisinde de ağlamıştım.)

son şarkı ile ilgili görsel sonucu

Şimdi gelelim filmin konusuna:

On yedi yaşındaki Veronica “Ronnie” Miller’ın hayatı, ailesinin boşanması ve babasının New York’tan Kuzey Carolina, Wrightsville Plajı’na taşınmasıyla altüst olmuştu. Dahası tüm bunların üzerinden üç yıl geçmişti ancak Veronica hala kızgın, hala küskündü. En çok da babasına.

Bir gün annesi, herkesin hoşuna gideceğini düşündüğü, harika bir fikirle çıkageldi. Ronnie ve kardeşi yaz tatilini babasının yanında geçirecekti.

Ronnie’nin babası eski bir konser piyanistiydi ve gelin görün ki, bu sıkıcı, küçük sahil kasabasında sakin bir hayatı tercih etmişti. Tek tutkusu da kasabanın kilisesi için bir sanat eseri hazırlamaktı. 


son şarkı ile ilgili görsel sonucu

Asi ve kırılgan Ronnie ise hiçbir şeyi umursamıyordu. Babasının tüm yakınlaşma çabalarını karşılıksız bırakıp yaz bitmeden New York’a dönmenin bir yolunu arıyordu aslında. Fakat karşısına Will çıktı ve dünya yavaşça silindi gözlerinden. Artık nerede olduğu değil, Will’le olup olmadığı önemliydi.

İşin komiği Will, kasabanın kazanovası ve Ronnie’nin aşık olabileceği en son erkekti. Ama aşk ısrarcı, kararlı ve her şeyden güçlüydü. son şarkı ile ilgili görsel sonucuKlasik aşk hikayesi gibi gözükse de içinde aile bağlarından bahsetmesi bu filmi bana göre diğerlerinden ayırıyor. Fedakarlık, sevgi, mutluluk gibi duygular bir aileyi birbirine bağlayan duygulardır. Ve bu aile de bağlarını müzik ile yeniden bulacaktır.


 Bu yapımın en büyük özelliği, Tybee adasında çekilen ilk film olması. Problemli bir ergenlik geçirmekte olan genç bir kızın sevimli bir sahil kasabasında yaşadığı romantik aşkı ve babasıyla yeniden kavuşmalarını konu alan filmin çekimleri 15 Haziran 2009’da başlayıp 18 Ağustos 2009’da son bulmuş ve çekimlerin çoğu bu güzel adada geçmiş. 

son şarkı ile ilgili görsel sonucu

Filmin yönetmenliğini Julie anne Robinson yapmıştır. Filmin başrol oyuncuları ise; Miley Cyrus  Liam Hemsworth  Kelly Preston  Bobby Coleman  Carly Chaikin dır.

 Filmin senaryosunu ise; Nicholas Sparks  Jeff Van Wie yazmıştır.

son şarkı ile ilgili görsel sonucu

IMDb puanı: 5.9

Benim puanım da 8 

Keyifli Seyirler. :)

You Might Also Like

0 yorum