Julia Quinn Şahane Bir Kadının Gizli Günlüğü

12:08:00

Miranda Cheever, 10 yaşındayken gösterişli ve yakışıklı Vikont Turner'a aşık olur. Ona aşık olmasının nedeni herkes Miranda'nın çirkin bir kız olduğunu düşünürken Turner'ın ona bir gün büyüyüp kendini bulacağını ve akıllı olduğu gibi güzel de olacağını söyler. Yıllar geçse de ona olan aşkı asla azalmadı.

Turner başka biriyle evlendiğinde çok üzülür ama bunu kimseye söylemez.

Miranda genç bir bayan olduğunda Turner'ın ailesi onu diğer oğlanlarla evlendirmek ister fakat Miranda istememektedir. 

Turner kötü biten evliliğinin ardından eve geri döner fakat artık kadınlara güvenmemektedir.
Mirandanın onlarda kaldığı bir gece Miranda gece yarısı kütüphaneye gitti ve orada sarhoş olarak Turner ile karşılaştı ve aralarında bir çekim gerçekleşti.
Turner olanlardan daha sonra pişman oldu. Bütün aile ve Miranda bir kır partisine gideceklerdi ve Turner da bu partiye katılacaktı. Orada Miranda dan hep uzak kalmaya çalıştı ama parti sırasında düzenlenen ip ucu bulma oyunu sırasında Miranda Turner ile eşleşmek zorunda kaldı.
Turner bundan memnun kalmadı ama yinede yapılacak bir şey yoktu. 
Oyun başladı ve hayatları bu oyun sayesinde altüst oldu.
Yağmur yağmaya başlamıştı ve ikisi yakın bir avcı kulübesine sığınmak zorunda kaldılar ve aralarındaki çekime Turner sonunda yenik düştü ve Miranda ile birlikte oldu. Miranda olanlara inanamıyordu.
İkiside eve dönünce Turner Mirandaya bir geleceklerinin olamayacağını söyledi ve yanından ayrıldı. 
Miranda halen olanların etkisindeydi ama sabah Turner ın onu terk ederek evden ayrıldığını duyunca çok üzüldü.

Günler geçiyor ve Miranda hamile olduğunu anlıyordu. Sonunda dedikodulara sebep olmamak için hamileliğini Turner,kız kardeşine açıkladı ama babasının ismini vermedi. 
Miranda İskoçya'daki akrabalarının yanına doğuma gitti. Kimse olanlardan haberi yoktu.
Turner yaptıklarına pişman olmuştu. Miranda ile durumunu çözmek istiyordu ve kardeşi ile konuşmaya çalıştı.
Kız kardeşi ile konuşurken Miranda nın hamile olduğunu öğrendi ve şok oldu. Kız kardeşi sonunda bebeğin babasının o olduğunu anladı.
Turner onun yerini öğrenmek için kardeşini zorladı ve öğrenince hemen yola çıktı. Miranda kapıyı açık karşısında Turner görünce şok oldu. Turner onunla konuşmak istedi ama Miranda onu kovdu. Miranda onu görmek istemiyordu. Turner günlerce onu etkilemek için elinden geleni yaptı ve sonunda onu evlenmeye ikna etti. İkisi sağde bir törenle evlendiler.
Miranda mutlu sayılırdı ama aylar geçmesine rağmen kocası ona bir kere bile sevdiğini söylememişti. Doğum yaklaştıkça Turner onu için endişe ediyordu ve sonunda annesi ve kız kardeşini yardıma çağırdı.
Doğum çok zor gerçekleşmişti ve Miranda'nın durumu kötüye gidiyordu. Turner bunu öğrenince kendini çok kötü hissetmişti. 
Karısını sevdiğini söyleyememişti. Turner uzun süre boyunca karısının yatağında onuna hissettiklerini anlatarak oturdu. Miranda kendine gelmesi çok zor olmuştu. 
Onun iyileşmeye başlaması herkesi sevindirmişti. Turner karısına sonunda onu çok sevdiğini söyleyebilmişti.

You Might Also Like

0 yorum